Open Call

Děkujeme všem umělcům, kteří se přihlásili do otevřené výzvy na hlasové projekty pro komponovaný koncert Voice and Beyond.

1.9. se v Malostranské Besedě od 19:00 můžete těšit na komponovaný večer, který představí hlas v jeho nejrůznějších podobách, rozmanité přístupy a výjimečné umělce z celého světa. Setkání věnované hlasu, zpěvákům a performerům, kteří dohromady vytvoří neopakovatelný zážitek.

Vedle Smadar Emor (ISR), Jonathana Hart Makwai (USA), Annabelle Plum & Žanety Vítové (CZ) se představí následující vybraní umělci:

Katja Šulc (SLO)

Zpěvačka a skladatelka písní, jejíž tvorba překračuje žánry a pohybuje se na pomezí hudby a poezie. Její poslední album Kamlisajlan (Casete México, 2016) je poctou současné romské poezii z Balkánu a Východní Evropy. Její performance kombinují živé smyčkování, samply, mluvené slovo, šepot a zvukové efekty a spojují moderní poezii s tradičními lidovými písněmi a hlasovou improvizaci.

Jitka Osička (CZ)

Divadelní a filmová herečka, zpěvačka a improvizátorka. Je absolventkou JAMU v Brně, obor Muzikálové herectví v ateliéru doc. Jany Janěkové. Žije v Praze a působí na divadelních scénách po celé České republice. Kromě tance, zpěvu, herectví a dabingu se věnuje sebepoznání duše, těla a ducha prostřednictvím návratu k přírodě a kořenům.Smysl tvorby našla v improvizaci, které se věnuje ve všech oblastech vyjádření sebe sama.